Finalistka soutěže Dítě Česka 2022

11. 11. 2022
Finalistka soutěže Dítě Česka 2022, kterou vyhlašuje UNICEF, je z UZŠ Lvíčata.

Anežka Límanová, žákyně 5. ročníku UZŠ Lvíčata, patří mezi dvacet finalistů probíhajícího ročníku Dítě Česka. Do soutěže ji nominovala paní učitelka Jindřiška Černá, a právě Anežčina nominace byla jednou z těch, které na UNICEF zapůsobily nejsilněji. V UNICEF ocenili, jak hluboce se Anežka věnuje rozvíjení svého matematického talentu nebo tvorbě animovaných filmů, se kterými získala v soutěži Vesmír pro lidstvo první a druhé místo. Anežka nyní musí v souladu s podmínkami soutěže připravit pro porotce krátké video o svých aktivitách. A potom ji čeká slavnostní vyhlášení na Světový den dětí 20. listopadu v budově Karolina za přítomnosti porotců, kterými jsou třeba rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, školský ombudsman Ladislav Hrzal, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar, lidé z UNICEF a média. Součástí odměny finalistům je i návštěva reprezentativních prostor ministerstva školství a audience u pana ministra.

Přejeme Anežce mnoho štěstí ve finále!