Další matematické úspěchy Lvíčat

31. 1. 2023
S velkou radostí můžeme informovat, že naše páťačky Anežka Límanová, Anička Urbanová a Kristýnka Urbanová, které se staly úspěšnými řešitelkami školního kola Pythagoriády pro šestý ročník.

Velmi dobře uspěly i v okresním kole Pythagoriády. Kristýnka Urbanová získala 1. místo, Anežka Límanová 2. místo a Anička Urbanová 3. místo.Tento skvělý úspěch zaujal i tajemnici soutěže paní Mgr. Cvrkalovou působící v Brně na základní škole s rozšířenou výukou matematiky, která nabídla naší škole spolupráci.

Lvíčata uspěla i v obvodním kole Matematické olympiády pro pátou třídu. Poměrně náročná kritéria pro postup ze základního kola splnilo 12 žáků čtvrtého a pátého ročníku. Nakonec se obvodního kola účastnilo 10 žáků. V kategorii Z5 se stala vítězkou obvodního kola Matematické olympiády ziskem plného počtu bodů Anička Urbanová, jen těsně pod touto bodovou hranicí zůstal úspěšný řešitel Tomáš Janča (4. ročník !), Anežka Límanová a Kristýnka Urbanová. Úspěšnými řešiteli se stali i Viktor Káš a Martin Havlík. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Lvíčat.