Děti UZŠ Lvíčata si vybraly nejoblíbenější učitelku v soutěži Zlatý Ámos 2023

Děti UZŠ Lvíčata si vybraly nejoblíbenější učitelku v soutěži Zlatý Ámos 2023
6. 2. 2023
Provedly to tak, že nejprve v prosinci posbíraly podpisy svých spolužáků napříč ročníky na nominační arch, který poté předložily paní učitelce Jindře Černé, aby potvrdila, zda se svou nominací na nejoblíbenější učitelku souhlasí.

Paní učitelka děti ujistila, že si nominaci považuje za velkou čest a velmi si jí váží. Ve středu 1. 2. 2023 proběhlo v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky regionální kolo této soutěže, kde bylo potřeba, aby tříčlenný žákovský tým svého učitele obhájil. Vybrat tým bylo pro paní učitelku Černou obtížným úkolem, obhajovat ji chtěli všichni oslovení žáci. Nakonec se obhajoby zhostil tým páťaček ve složení Anežka Límanová, Anička Urbanová a Kristýnka Urbanová. Děvčata si připravila obhajobu důkazy v předmětech, které paní učitelka Černá vyučuje.

Provedla před porotou důkaz matematický, důkaz vědecký i důkaz kouzelný. Všechny důkazy byly pečlivě připraveny, ale hlavně podány s notnou dávkou humorného nadhledu, který pobavil porotu i paní učitelku. Paní učitelku Černou navíc velmi dojalo, kolik práce a v jaké výborné kvalitě byly děti ochotny vynaložit k obhajobě své nominace.  Děti tak paní učitelce Jindře Černé připravily nejkrásnější a nezapomenutelný den v její profesní kariéře. Zároveň se paní učitelka mohla setkat s ostatními nominovanými kolegy z celé České republiky, kterým práce s dětmi přináší radost a uspokojení i potěšení, že si toho všimli i děti a jejich rodiče. A velkým bonusem byla prohlídka Poslanecké sněmovny a skvělé jídlo z místní kuchyně.

diplom-zlaty-amos.pdf (PDF 198 kB)