Finále soutěže Pangea

20. 6. 2023
Ve finále soutěže Pangea získala Lvíčata 2. místo.

Do celostátního finále matematické soutěže Pangea se letos probojovali tři naši žáci – čtvrťáci Markétka Čížková a Oskar Antolík a páťačka Anička Urbanová. Už to je velkým úspěchem, do finále postupuje šedesát nejlepších účastníků z každého ročníku, kde se účastní kolem deseti tisíc dětí. Oskar Antolík získal v celostátním finále 2. místo! Máme z toho velkou radost! Doposud se žáci naší školy vždy dostali do celostátního finále (pětkrát) a potřetí jsme zde stanuli „na bedně“. Pangea je významná mezinárodní matematická soutěž, která jako jediná v naší věkové kategorii nabízí možnost potkat se ve finále se stejně starými soupeři z celé České republiky. A finálový den, který probíhá v budově Národního muzea, je vždy provázen skvělými zážitky a přednáškami a vystoupeními výtečných hostů. Letos jsme vyslechli přednášku Milana Halouska z České kosmické agentury o letech zvířat do vesmíru, povídání pana hraběte Františka Kinského o šlechtických rodech v Čechách, přednášku ředitele pražské ZOO pana Miroslava Bobka o záchranných programech zoologické zahrady i povídání pana Vladimíra Kořena o natáčení Zázraků přírody.