Lvíčata v Centru umělé inteligence

Lvíčata v Centru umělé inteligence
14. 6. 2021
V pátek 11.6.2021 navštívila třída Architektů a Stavařů budovu ČVUT na Karlově náměstí. Zde nám studenti i zaměstnanci z Centra umělé inteligence při Fakultě elektrotechnické představili výsledky své práce - roboty, které zde samostatně vyvinuli, i ty roboty, které vznikly na základě spolupráce s dalšími univerzitami po celém světě.

Roboti (i předvádějící studenti) byli vesměs báječní! Pavouk, který se umí pohybovat i zaznamenávat na kameru své okolí, pohybliví "domácí mazlíčci" i letadlo, které dokáže při svém letu nafotit zemědělské pole a vyhodnotit, kde je nutné dodat zálivku či hnojivo. Lvíčata byla roboty nadšena, ale žáci byli také schopni pokládat s robotikou související všetečné otázky. A v historické budově ČVUT na Karlově náměstí jsme si prohlédli též Foucaltovo kyvadlo a seznámili jsme se s principem jeho činnosti. Krásnou exkurzi jsme završili v parku na Karlově náměstí, kde paní učitelka Bečnářová seznámila žáky s minulostí tohoto místa i s památnými budovami, které zde můžeme najít.