Matematická soutěž Pangea

11. 4. 2023
Gratulujeme úspěšným Lvíčatům v matematické soutěži Pangea

I letos se podařilo Lvíčatům získat přední místa ne školním kole celorepublikové soutěže Pangea. V kategorii čtvrťáků se Markéta Čížková a Oskar Antolík ziskem 52 bodů umístili na 7. místě v kraji a na 24. místě v rámci celé České republiky a postupují do celostátního finále, které se bude konat 16. června a kterého se účastní 60 nejlepších dětí z celé ČR. Školního kola soutěže Pangea se letos v České republice zúčastnilo 11 815 čtvrťáků. Mezi páťáky zabodovala Anička Urbanová a ziskem 67 bodů skončila 9. v kraji a 20. v rámci celé České republiky v konkurenci 12 934 účastníků. I ona postupuje do celostátního finále. Velmi dobrých výsledků dosáhli i Viktor Káš (26. v kraji) a Anežka Límanová (45. v kraji), na postup do celostátního kola to ale letos nestačilo.