Matematický klokan 2023

11. 4. 2023
Soutěž Matematický klokan letos opět proběhl na naší škole ve dvou kategoriích – v kategorii Cvrček pro druhé a třetí třídy a v kategorii Klokánek pro čtvrté a páté třídy.

Cvrčka se letos účastnilo i pět statečných prvňáků. V kategorii Cvrček získala vítězství Milada Klášterecká ze třetí třídy, která dosáhla stejně jako vloni plného počtu 90 bodů. Na druhém místě skončil Markus Wodecki, o třetí se podělili Marie Noemi Sýkorová a Stela Marlen Ševčíková, všichni ze třetí třídy. Velmi dobrým výsledkem naší školy bývá tradičně průměrný bodový zisk, který dosáhl ve druhé třídě 50,13 bodů a ve třetí třídě 64,55 bodů. Průměrný bodový zisk v České republice dosáhl v loňském roce 40,11 bodů.

V kategorii Klokánek se nikomu nepodařilo dosáhnout plný počet 120 bodů. Zvítězila Anežka Límanová se ziskem 111 bodů, na dalších místech se ziskem více než 100 bodů skončily Kristýnka a Anička Urbanovy, všechny dívky jsou z pátého ročníku. Průměrný bodový zisk v kategorii Klokánek dosáhl na naší škole 76,96 bodů, průměrný bodový zisk v České republice dosáhl v loňském roce 50,15 bodů.