Návraty bývalých Lvíčat

6. 12. 2023
Ve čtvrtek 30.11. nás navštívil náš bývalý žák Vítek Kopczyk, nyní student kvarty gymnázia Opatov.

Navázal tak na tradici, kterou jsme založili vloni, kdy nám o svých úspěších přišel vyprávět bývalý žák Kamilo Tomáš. Vítek Kopczyk se zabývá pokusy s elektřinou a přišel nám představit Teslův transformátor, který si sám postavil. S tímto přístrojem se mu podařilo získat 1. místo v soutěži Svět energie, kterou vyhlašuje společnost ČEZ. Vítkova prezentace zaujala všechny čtvrťáky a páťáky, kteří ji vyslechli v rámci předmětu věda. Poté kluci nadšeně pozvali Vítka na oběd (v naší menze) a povídali si s ním ještě po celé odpolední vyučování. A protože pokusy s elektrickými výboji by bavily zcela jistě všechna Lvíčata, domluvili jsme se s Vítkem, že je ještě v tomto školním roce představí všem Lvíčatům.