Soutěžní podzim ve Lvíčatech

16. 11. 2023

Velký zájem byl na naší škole u ve školce již tradičně o Logickou olympiádu. K účasti se přihlásilo 60 dětí. V kategorii A (3. – 5. ročník ZŠ) se mezi 75% nejlepšími umístilo 16 našich žáků, Matyáš Němec postoupil do krajského semifinále. Současně s Logickou olympiádou vyhlašuje společnost MENSA soutěž Talent základek, kam bylo pozváno dvacet nejlepších účastníků Logické olympiády z pátých tříd Prahy 6. Naši školu zde letos reprezentoval Oskar Antolík. Bohužel, další soutěž Matematický proud, kterou spoluorganizují studenti Gymnázia Christianna Dopplera, dnes již naši bývalí žáci, kolidovala s termínem adaptačního kurzu, a tak jsme letos účast v soutěži vynechali. A soutěž Pythagoriáda se letos nekoná kvůli nedostatku finančních prostředků. Ale páťáci a zejména čtvrťáci se účastní Matematické olympiády, jejíž domácí kolo probíhá do začátku ledna 2024.