Vesmírné dny v Úvalech

3. 10. 2022
Ve čtvrtek 29.9. se zúčastnili žáci 4. a 5. třídy naší školy Vesmírných dnů v Úvalech, které spolupořádaly vzdělávací kancelář Evropské kosmické agentury a Městský dům dětí a mládeže Úvaly.

Vyslechli jsme zde přednášku „Vesmír a jak po něm člověk touží“, kterou pronesl pan Petr Mareš, supervizor vzdělávání Evropské kosmické agentury. Potom následovaly workshopy na výrobu vodních raket a výtvarné ztvárnění vesmíru společně s vymýšlením příběhu, který se k výtvarnému dílu vztahuje. Po dobrém obědě jsme odpoledne na hřišti v Úvalech odpalovali vyrobené vodní rakety. Naši žáci si celý den v Úvalech náležitě užili, ale také zanechali výborný dojem mezi všemi pořadateli nejen svými značnými znalostmi a zaujetím při zpracování nabízených témat, ale hlavně bezvadným chováním a ochotou vzájemně si pomoci a spolupracovat.