Vítězství Lvíčat základní školy v soutěži Matematický proud

25. 10. 2019

Dne 24.10.2019 se čtyřčlenný tým žáků naší školy – Petr Zeman, Matěj Šonka, Václav Vokurka a František Ducháč – zúčastnil soutěže Matematický proud, kterou pořádá Gymnázium Christiana Dopplera. Během soutěže je třeba řešit 50 zadaných úloh a dle úspěšnosti svých řešení také pracovat na herním plánu zadané strategické hry. Náš tým získal 1. místo, navíc se stal prvním týmem v historii soutěže, který během hrací doby vyřešil všech 50 úloh. Výsledky soutěže můžete najít na https://proud.gchd.cz/vysledky. Lvíčata zvítězila jednoznačně a se značným náskokem a vysloužila si za to značné kolegiální uznání od profesorů i studentů matematického Dopplerova gymnázia, a také obdiv od soupeřů z dalších škol.

Máme radost také z toho, že do krajského kola Logické olympiády v kategorii 3. až 5. třídy postupují dva naši žáci – Tomáš Chum a Petr Zeman. Budeme jim 1.11. držet palce.